گیشه چین به داد «آسمانخراش» راک رسید


گیشه چین به داد «آسمانخراش» راک رسید

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
«آسمانخراش» که در دو هفته اول اکران در آمریکای شمالی ۴۶ میلیون دلار فروخته، با ۴۸ میلیون دلار درآمد در سه روز صدرنشین جدول اکران چین شد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، تازه‌ترين فيلم دواين جانسن ملقب به راك كه در گيشه آمريكا شروعي نوميدكننده داشت، به لطف فروش بسيار خوب در چين مجموع درآمد جهاني خود را به رقم ۱۸۰ ميليون دلار رساند. «آسمانخراش» اين هفته به لطف ۱۲۰ هزار نمايش روزانه در شلوغ‌ترين كشور دنيا ۴۸ ميليون دلار در سه روز فروخت و ۵۰ درصد گيشه هفتگي سينماي چين را به خود اختصاص داد.

اين آمار و ارقام براي اكشن ماجراجويانه «آسمانخراش» به كارگرداني راوسن مارشال تربر در شرايطي به دست آمد كه فروش آن در آمريكا و كانادا پس از ۱۰ روز تازه به مرز ۴۶ ميليون دلار رسيده است. دو فيلم پيشين راك در بازار چين هم عملكردي نسبتا مناسب داشتند؛ «رمپيج» با افتتاحيه ۵۵ ميليون دلاري در نهايت با ۱۵۶ ميليون دلار به كار خود پايان داد و «جومانجي: به جنگل خوش آمديد» هم در چين ۸۰ ميليون دلاري (۳۹ ميليون دلار در سه روز اول) شد.

پرفروش‌ترين فيلم دو هفته گذشته سينماي چين درام اجتماعي «مردن براي زنده ماندن» بود كه اين هفته با ۲۷ ميليون دلار در رده دوم ايستاد. مجموع فروش پديده شبكه‌هاي اجتماعي چين پس از ۱۸ روز از مرز ۴۲۵ ميليون دلار گذشته است. «مرد پنهان» هم با ۱۱ ميليون دلار فروش هفتگي در رده سوم قرار گرفت و مجموع درآمد آن از گيشه سينماها پس از ۱۰ روز به ۸۰ ميليون دلار رسيده است.

نكته جالب و عجيب درباره سينماي چين قرار گرفتن پنج فيلم انيميشن در رده‌هاي چهارم تا هشتم جدول فروش هفتگي است. هر چند فروش آنها به پاي سه فيلم اول نمي‌رسد. «سيرك جادويي» با چهار ميليون دلار بهترين عملكرد را ميان انيميشن‌ها داشته و فروش ديگر فيلم‌ها از ۵۰۰ هزار تا يك ميليون دلار بوده است.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!