کیدمن با ویرانگر به اسکار دوم می‌اندیشد


کیدمن با ویرانگر به اسکار دوم می‌اندیشد

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
نیکول کیدمن با بازی در نقش یک کارآگاه پلیس در «ویرانگر» خود را مدعی جدی اسکار بازیگری معرفی کرد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از هاليوود ريپورتر، ۱۴ سال پس از بردن اسكار بهترين بازيگر زن با «ساعت‌ها»، ستاره ۵۱ ساله استراليايي/آمريكايي با تريلر جنايي «ويرانگر» بار ديگر در قامت يك مدعي جدي فصل جوايز مطرح شده است. كيدمن در اين فيلم به كارگرداني كارين كوزاما نقش كارآگاهي به نام ارين بل را ايفا مي‌كند كه نفوذش در دوران جواني درون يك گروه خلافكار كاليفرنيايي به نتايجي فاجعه‌بار مي‌انجامد.

وقتي سال‌ها بعد سركرده گروه خلافكار دوباره ظاهر مي‌شود، كارآگاه حالا ديگر كاركشته بايد راهي بيابد تا سرانجام حساب خود را با كساني صاف كند كه گذشته‌اش را نابود كرده‌اند. نخستين نمايش «ويرانگر» در جشنواره تلورايد با استقبال خوب مردم و منتقدان مواجه شد و بسياري از كارشناسان از همين امروز هنرنمايي كيدمن را در حد نامزدي يا بردن جايزه اسكار و ديگر جوايز مهم بازيگري دانستند و آن را ستايش كردند.

«ويرانگر» از تلورايد آمريكا مستقيم به جشنواره تورنتو در كانادا مي‌رود تا در بخش پلتفرم روي پرده برود. برنامه نمايش عمومي هم براي ۲۵ دسامبر ۲۰۱۸ همزمان با كريسمس هماهنگ شده تا فيلم در يك زمان‌بندي حساب‌شده در فصل جوايز سينمايي بدرخشد. كيدمن آخرين بار سال گذشته با «شير» نامزد دريافت اسكار نقش مكمل شد و دو نامزدي ديگرش در بخش بهترين بازيگر زن مربوط به ۲۰۰۲ با «مولن روژ» و ۲۰۱۱ با «لانه خرگوش» بود.

كوزاما كه از فيلمسازان مستقل سينماي آمريكاست، نخستين بار ۱۸ سال پيش نام خود را با «جنگ دخترانه» سر زبان‌ها انداخت. اين كارگردان ۵۰ ساله ششمين فيلم كارنامه خود «ويرانگر» را بر اساس فيلمنامه همسرش فيل هاي ساخته و بسيار به موفقيت آن اميدوار است. «ايان فلاكس» با بازي چارليز ترون و «بدن جنيفر» با بازي مگان فاكس ديگر فيلم‌هاي كارنامه كوزاماست كه با همان فيلم اول خود در ساندنس، كن، وايادوليد و فلاندرز درخشيده بود.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!