کتاب شب رادیو | بازخوانی کتاب محمود گلابدره‌ای


کتاب شب رادیو | بازخوانی کتاب محمود گلابدره‌ای

سینما و تلویزیون > رادیو و تلویزیون – همشهری آنلاین:
سردبیر برنامه «کتاب شب» رادیو تهران از مذاکره با علی خلیلی (وصی قانونی زنده‌یاد محمود گلابدره‌ای) برای بازخوانی کتاب «ده سال هوم لسی آمریکا» در این برنامه خبر داد.

به گزارش ايسنا؛ محمد باقر رضایی گفت: کتاب «ده سال هوم لسی آمریکا» را گلابدره‌ای در نهایت سرگشتگی و حیرانی درباره سرزمینی نوشته است که یک زمان برایش به غلط مهد تمدن بشری بوده، اما بعدها با سفر به آنجا و گشتن در کف خیابان‌ها و محله‌های پست شهرهایش با ظاهر یک بی‌خانمان و آواره، زوایای تاریک و غم‌انگیزی را می‌بیند که نشان‌دهنده چهره دیگری (متفاوت از آنچه تبلیغ می‌شود) از آن سرزمین رویایی است. خواندن و شنیدن ماجراهای این سفر از زبان کسی که به عنوان یک سرگردان و بی‌خانمان، تجارب و اندوخته‌هایش را برای ما روایت می‌کند، بسیار جذاب و عبرت‌آمیز است. 

رضایی درباره جزییات این مذاکره گفت: علی خلیلی، وصی گلابدره‌ای مردی قاطع و مصمم اما در عین حال عاشق و مهربان است و نسبت به آثار دوستش مرحوم گلابدره‌ای تعصب خاصی دارد. از آنهاست که برنامه «کتاب شب» رادیو را همیشه می‌شنود و از این که محمود گلابدره‌ای در این برنامه جایگاه خاصی دارد و گهگاه از او یاد می شود، حس خوبی منتقل می کند. بنابراین، واکنش او در این مذاکره برای روایت «ده سال هوم لسی آمریکا» از برنامه «کتاب شب»، بسیار رضایتمندانه و تشکرآمیز بود. بر این اساس، در حال حاضر مشغول تنظیم رادیویی این اثر هستیم تا به زودی با صدای بهروز رضوی در شش قسمت ۲۰ دقیقه‌ای پخش شود. زمان دقیق پخش این بازخوانی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
رضایی در پایان افزود: جالب اینجاست که بهروز رضوی نیز خود یکی از عاشقان نثر گلابدره‌ای است و آنچه را که تا به حال از این نویسنده در کتاب شب خوانده شده، در احساسی‌ترین شکل ممکن روایت کرده است.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!