پولدارترین ستاره‌های هالیوود | درآمد ۲۳۹ میلیون دلاری بازیگر بی‌بازی


پولدارترین ستاره‌های هالیوود | درآمد ۲۳۹ میلیون دلاری بازیگر بی‌بازی

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
جورج کلونی با وجود دو سال بیکاری در عرصه سینما، پردرآمدترین بازیگر سینمای جهان در یک سال اخیر معرفی شد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از فورچون، ستاره ۵۷ ساله آمريكايي كه از سال ۲۰۱۶ مقابل دوربين نرفته و طبعا دستمزدي هم از بازي در فيلم‌ها دريافت نكرده، در تازه‌ترين گزارش سالانه مجله فوربس با ۲۳۹ ميليون دلاري در سال منتهي به اول ژوئن پردرآمدترين بازيگر جهان لقب گرفت. ۲۳۳ ميليون دلار از اين رقم خيره‌كننده حاصل همكاري او در مديريت يك شركت توليدكننده نوشيدني و شش ميليون دلار آن از فيلم‌هاي قديمي‌تر كلوني است.

دوين جانسن ملقب به راك هم با وجود بازي در چند فيلم بسيار موفق و پرفروش در يكي دو سال اخير، نتوانست به ركورد كلوني برسد و با ۱۱۹ ميليون دلار در رده دوم پردرآمدترين ستاره‌هاي هاليوودي قرار گرفت. اين درست دو برابر درآمد بازيگر عضلاني سينما نسبت به سال پيش از آن است. رابرت داوني جونير با ۷۹ ميليون دلار، كريس همزورث با ۶۵ ميليون دلار و جكي چان با ۴۶ ميليون دلار پنج ستاره برتر اين فهرست هستند.

ويل اسميت با ۴۲ ميليون دلار، آكشي كومار با ۴۱ ميليون دلار، آدام سندلر با ۴۰ ميليون دلار، كريس ايونز با ۳۴ ميليون دلار و سلمان خان با ۳۳٫۵ ميليون دلار درآمد در فهرست پردرآمدترين ستاره‌هاي سينماي جهان به ترتيب در رده‌هاي شش تا ۱۰ ايستاده‌اند. نكته جالب توجه در اين ميان قرار داشتن دو ستاره باليوودي در ميان ۱۰ ستاره برتر هاليوودي است.

كلوني در حالي با ۲۳۹ ميليون دلار گران‌ترين ستاره سينماي جهان در ميان مردان لقب گرفته كه پردرآمدترين ستاره در ميان زنان تنها ۴۰ ميليون دلار درآمد داشته است. در واقع، فاصله ۲۰۰ ميليون دلاري ميان گران‌ترين بازيگران مرد و زن نشان مي‌دهد هاليوود همچنان از تبعيض جنسيتي رنج مي‌برد.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!