پلیس آهنی در ۷۱ سالگی بازمی‌گردد


پلیس آهنی در ۷۱ سالگی بازمی‌گردد

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
پیتر ولر سه دهه پس از درخشش در «روبوکاپ» بار دیگر مقابل دوربین می‌رود تا نقش پلیس آهنی را در دنباله این فیلم موفق ایفا کند.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از مووي‌وب، نيل بلامكمپ كه فيلم‌هاي تحسين‌شده «منطقه ۹» و «چپي» را در كارنامه دارد، ماه گذشته به عنوان كارگرداني «بازگشت پليس آهني» معرفي شد. فيلمساز ۳۹ ساله اهل آفريقاي جنوبي قصد دارد از بازيگر ۷۱ ساله آمريكايي براي ايفاي نقش الكس مرفي دعوت به كار كند تا بار ديگر خاطره نقش‌آفريني خيره‌كننده ولر در نسخه اصلي براي دوستداران روبوكاپ زنده شود.

«روبوكاپ» يا «پليس آهني» سال ۱۹۸۷ به كارگرداني پل ورهوفن توليد شد و امروز از محبوب‌ترين فيلم‌هاي تاريخ سينماست. اين فيلم ۱۳ ميليون دلاري در اكران جهاني ۵۳ ميليون دلار فروخت و برنده اسكار بهترين طراحي جلوه‌هاي صوتي شد. ضمن اينكه در دو رشته بهترين تدوين و بهترين صدا هم نامزد دريافت جايزه اسكار بود. بسياري از كارشناسان بازي ولر را در كنار كارگرداني ممتاز ورهوفن هلندي يكي از دلايل اصلي موفقيت خيره‌كننده «روبوكاپ» مي‌دانستند.

ولر ۷۱ ساله آخرين بار سال ۱۹۹۰ در «پليس آهني ۲» به كارگرداني اروين كرشنر ايفاي نقش كرد و با اينكه بازيگري فعال در سينما، تلويزيون و بازي‌هاي ويدئويي است اما هيچ نقشي در «پليس آهني ۳» ساخته فرد دكر در ۱۹۹۳ و «پليس آهني» خوزه پاديليا در سال ۲۰۱۴ نداشت. از اين رو، شايد كار بلامكمپ براي كشاندن او به پروژه «بازگشت پليس آهني» سخت‌تر باشد.

اد نويمه‌ير و مايكل ماينر كه خالقان شخصيت‌هاي اصلي و داستان «روبوكاپ» بودند، فيلمنامه «بازگشت روبوكاپ» را نوشته‌اند و جاستين رودز در حال بازنويسي آن است. گرچه هنوز زمان دقيق كليد خوردن پروژه مشخص نيست اما فيلمساز آفريقاي جنوبي برخي همكاران خود را معرفي كرده كه آهنگساز از آن جمله است. بلامكمپ به احتمال فراوان در آينده نزديك بازيگران را هم معرفي مي‌كند.

«روبوكاپ ۲» كه با بودجه ۳۵ ميليون دلاري توليد شده بود، در اكران جهاني ۴۵ ميليون دلار فروخت و فيلم سوم با ۱۱ ميليون دلار فروش در مقابل هزينه ۲۲ ميليون دلاري يك شكست تمام‌عيار بود. در اين ميان، «روبوكاپ» ۱۰۰ ميليون دلاري پاديليا به لطف حضور ستاره‌هايي چون گري اولدمن، مايكل كيتن، جوئيل كينه‌من و ساموئل ال. جكسن گيشه ۲۴۵ ميليون دلاري داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!