پرفروش‌های اکران جهان | وینی پو حریف ماموریت تام کروز نشد


پرفروش‌های اکران جهان | وینی پو حریف ماموریت تام کروز نشد

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
ششمین فیلم از مجموعه «ماموریت: ناممکن» با هنرنمایی تام کروز در دومین هفته اکران در بازار آمریکای شمالی و دیگر نقاط دنیا صدرنشین جدول فروش شد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، «ماموريت: ناممكن – فال‌اوت» در حالي ۳۵ ميليون دلار در ۴۳۹۵ سينما فروخت كه «كريستوفر رابين» حتي با وجود حضور خرسي محبوب به نام ويني پو كمتر از حد انتظار ظاهر شد و از اكران در ۳۶۰۲ سينما رقمي در حدود ۲۵ ميليون دلار به دست آورد. اين نخستين فيلم استوديو ديزني در سال ۲۰۱۸ (جز «چين‌خوردگي در زمان» آوا دوورني) كه در هفته اول اكران در صدر جدول فروش قرار نمي‌گيرد.

ششمين ماموريت ستاره هاليوودي در مدت ۱۰ روز اكران در آمريكاي شمالي ۱۲۴ ميليون دلار فروخته كه شامل ۱۱ ميليون دلار از نمايش در سالن‌هاي آيمكس است. درآمد «فال‌اوت» از بازارهاي بين‌المللي هم حدود ۸۰ ميليون دلار بوده تا مجموع فروش آن در دو هفته از مرز ۲۰۰ ميليون دلار بگذرد. «ماموريت: ناممكن ۶» در يكي از بزرگ‌ترين بازارهاي بين‌المللي يعني چين حدود سه هفته ديگر اكران مي‌شود.

«كريستوفر رابين» كه با حضور شخصيت‌هاي مجموعه محبوب ويني پو ساخته شده، در هفته اول فقط توانست به اندازه يك‌سوم هزينه ۷۵ ميليون دلاري بفروشد. مارك فورستر آلماني روي صندلي كارگرداني اين فيلم ۱۰۴ دقيقه‌اي نشسته و يوان مگرگور نقش اصلي آن را ايفا كرده است. حدود ۶۰ درصد تماشاگران «كريستوفر رابين» خانواده‌ها و ۵۶ درصد آنها دختر و زن بوده‌اند. با وجود ناكامي نسبي اين فيلم، سه فيلم از چهار فيلم پرفروش امسال همچنان از آن ديزني است.

اين هفته فيلم ابرقهرماني «پلنگ سياه» يك ركورد ديگر به نام خود ثبت كرد و به سومين فيلم تاريخ تبديل شد كه در آمريكاي شمالي از مرز ۷۰۰ ميليون دلار مي‌گذرد. ريچارد بوزمن در «پلنگ سياه» نقش اصلي را ايفا كرده و رايان كوگلر كارگردان پروژه‌اي بوده كه تا امروز بيش از يك ميليارد و ۳۰۰ ميليون دلار در دنيا فروخته است.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!