ونزوئلا با خانواده به کاروان اسکار پیوست


ونزوئلا با خانواده به کاروان اسکار پیوست

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
فیفلم سینمایی «خانواده» پس از رونمایی در جشنواره کن ۲۰۱۷ به نمایندگی از ونزوئلا در اسکار ۲۰۱۹ شرکت می‌کند.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از هاليوود ريپورتر، «خانواده» نخستين تجربه كارگرداني گوستاوو روندون كوردوواست كه بهار سال گذشته در بخش هفته منتقدان جشنواره كن به نمايش درآمد و حالا نماينده سينماي ونزوئلا در بخش بهترين فيلم خارجي‌زبان نود و يكمين دوره مراسم اهداي جوايز اسكار است.

فيلم داستان يك پدر به نام آندرس و پسر ۱۲ ساله او پدرو را در زاغه‌هاي پرخشونت حاشيه كاراكاس، پايتخت ونزوئلا روايت مي‌كند كه پس از چاقو زدن پسر به يكي از بچه‌هاي محل، ناچار مي‌شوند پا به فرار بگذارند. در اين سفر ناگزير، پدر و پسر به دركي تازه از رابطه ميان خود و البته زندگي مي‌رسند. جوواني گارسيا و رجي ريس نقش‌هاي اصلي درام ۸۲ دقيقه‌اي «خانواده» را بازي مي‌كنند كه در اكران آمريكا سه هزار دلار فروخته است.

نماينده ونزوئلا در اسكار ۲۰۱۹ پس از رونمايي در كن در حدود ۴۰ جشنواره ديگر در دنيا به نمايش درآمد كه حاصل آن دو جايزه در جشنواره ميامي آمريكا و نامزدي در جشنواره‌هاي شيكاگو، ليما در پرو، ماردل‌پلاتا در آرژانتين، سن‌سباستين در اسپانيا، استكهلم در سوئد، كارلووي‌واري در جمهوري چك و… است.

ونزوئلا نخستين بار در ۱۹۷۸ نماينده خود را براي رقابت در اسكار معرفي كرد و در اين ۴۰ سال همچنان منتظر نخستين نامزدي و جايزه احتمالي است.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!