هفته منتقدان کن با حیات وحش آمریکایی آغاز می‌شود


هفته منتقدان کن با حیات وحش آمریکایی آغاز می‌شود

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
پنجاه و هفتمین دوره هفته منتقدان کن ویژه رقابت فیلم‌های اول و دوم همزمان با هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن با نمایش «حیات وحش» پل دانو از آمریکا در مراسم افتتاحیه آغاز می‌شود.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، «حيات وحش» تنها نماينده آمريكا در اين بخش رقابتي است و جيك جيلنهال و كري موليگان نقش‌هاي اصلي آن را ايفا مي‌كنند. امسال در مجموع ۱۱۰۰ فيلم اول و دوم براي حضور در هفته منتقدان درخواست داده بودند كه در نهايت هيات انتخاب ۱۱ فيلم را براي نمايش در اين بخش برگزيد؛ هفت فيلم براي جايزه رقابت مي‌كنند، دو فيلم در افتتاحيه و اختتاميه روي پرده مي‌روند و هفته منتقدان دو نمايش ويژه هم خواهد داشت.

«حيات وحش» كه نخستين بار در جشنواره ساندنس به نمايش درآمد و مورد توجه منتقدان قرار گرفت، بر اساس رماني از ريچارد فورد ساخته شده و داستان آن در دهه ۱۹۶۰ آمريكا مي‌گذرد. ماجرا از چشم پسري ۱۴ ساله روايت مي‌شود و درباره مادري است كه پس از درگير شدن همسرش در كاري بسيار پرخطر، مسئوليت زندگي را بر عهده مي‌گيرد. مديران هفته منتقدان جشنواره كن «حيات وحش» را با آثار مايك نيكولز مقايسه كرده‌اند.

يواخيم ترير نروژي ریاست هيات داوران هفته منتقدان را بر عهده دارد و كلويي سويني (بازيگر آمريكايي)، نائول پرز بيسكايارت (بازيگر آرژانتيني برنده جايزه سزار براي «۱۲۰ ضربه در دقيقه»)، ايوا سانيورگ (برنامه‌ريز ايتاليايي جشنواره فيلم وين) و آگوستين تراپنار (روزنامه‌نگار فرانسوي) ديگر اعضاي بخشي هستند كه ويژه رقابت فيلم‌هاي اول و دوم است.

هفتاد و يكمين جشنواره فيلم كن با نخستين نمايش جهاني «همه مي‌دانند» اصغر فرهادي هشت تا ۱۹ ماه مي در اين شهر ساحلي جنوب فرانسه برگزار مي‌شود و امسال كيت بلانچت، بازيگر استراليايي رياست هيات داوران بخش مسابقه رسمي را بر عهده دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!