نیمسال پنج میلیارد دلاری | رشد خیره‌کننده درآمد سینمای چین


نیمسال پنج میلیارد دلاری | رشد خیره‌کننده درآمد سینمای چین

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
درآمد گیشه سینمای چین در نیمسال اول ۲۰۱۸ با ۱۶ درصد رشد نسبت به بازه زمانی مشابه سال پیش از آن به چهار میلیارد و ۷۷۰ میلیون دلار رسید.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از اسكرين، سهم فيلم‌هاي چيني از اين گيشه ۴٫۷۷ ميليارد دلاري در شش ماه اول سال جاري ميلادي ۲٫۸ ميليارد دلار (حدود ۶۰ درصد) است كه در مقايسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۷ بيش از ۲۰ درصد رشد نشان مي‌دهد. در نيمسال اول سال پيش فيلم‌هاي چيني در بازار سينماي اين كشور يك ميليارد و ۵۹۰ ميليون دلار فروخته بودند كه معادل ۳۹ درصد از سهم بازار بود.

«ماموريت درياي سرخ» با ۵۵۰ ميليون دلار و «كارآگاه چايناتاون ۲» با ۵۱۰ ميليون دلار پرفروش‌ترين فيلم‌هاي چيني شش ماه اول ۲۰۱۸ بودند. هر دو فيلم در تعطيلي‌هاي سال نو چيني در فوريه گذشته به نمايش عمومي درآمدند و با استقبال بسيار خوب مردم مواجه شدند. در مجموع ۸۸۹ ميليون نفر در شش ماه در چين به سينما رفتند كه در نوع خودش يك ركورد تازه و براي بسياري از كشورها دور از دسترس است.

در شش ماه گذشته ۴۰ فيلم بيش از ۱۵ ميليون دلار فروختند كه از ميان آنها ۹ فيلم انيميشن هستند؛ فيلم چيني «خرس‌هاي بوني: بزرگ كوچك» (كه با ۹۰ ميليون دلار در صدر ايستاد)، انيميشن ژاپني «فيلم دورامون: جزيره گنج نوبيتا» و فيلم‌هاي آمريكايي «اينكرديبل‌ها ۲»، «فرديناند» و «پيتر ربيت». از پنج فيلم وارداتي هم كه در صدر جدول فروش ايستادند، چهار فيلم هندي بودند؛ از جمله فيلمي از سلمان خان كه ۴۳ ميليون دلار فروخت.

در نيمه اول سال ۲۰۱۸ در مجموع ۷۲۱ سينماي تازه به جمع سالن‌هاي تاريك در چين افزوده شد تا تعداد آنها به رقم خيره‌كننده ۹۹۱۱ برسد. چين در حال حاضر ۵۷ هزار و ۷۸۶ پرده سينما دارد و واندا سينما با ۶۳۴ ميليون دلار پرفروش‌ترين سينماهاي زنجيره‌اي اين كشور است.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!