نگاهی به گرانی چند ده میلیون تومانی شاسی‌بلندهای تویوتا


با فرا رسیدن سال جدید، به پیشواز گرانی خودروها رفته‌ایم. امروز خبری درمورد گرانی خودروهای هیوندای الانترا و توسان توسط آسان‌موتور منتشر کردیم. در این مطلب می‌خواهیم نگاهی به گرانی چند ده میلیون تومانی محصولات جدید تویوتا در ایران داشته باشیم.

نام محصول تیپ و مدل قیمت قبل (تومان) قیمت جدید (تومان)

تویوتا CHR

v46c2ltipabbpi8qq714.png

Icon 2018 ۲۵۴ میلیون ۲۷۵ میلیون

تویوتا CHR

v46c2ltipabbpi8qq714.png

Dynamic 2018 ۲۴۹ میلیون ۲۷۹ میلیون

تویوتا CHR

v46c2ltipabbpi8qq714.png

Lounge 2018 ۲۵۹ میلیون ۲۸۵ میلیون

تویوتا CHR

v46c2ltipabbpi8qq714.png

Premium 2018 ۲۵۴ میلیون ۲۸۹ میلیون

تویوتا راو۴

1u99vszczy90ecabpsii.png

فول ۲۰۱۷ ۳۱۰ میلیون ۳۴۳ میلیون

تویوتا راو۴

1u99vszczy90ecabpsii.png

نیمه فول ۲۰۱۸ ۳۳۹ میلیون ۳۵۳ میلیون

تویوتا راو۴

1u99vszczy90ecabpsii.png

فول ۲۰۱۸ ۳۵۲ میلیون ۳۷۳ میلیون

درحالی که از کاهش قیمت یا ثابت ماندن قیمت خودرو در بازار ایران ناامید شدیم، بهتر است لااقل چشم امید به گرانی حداقل ماشین داشته باشیم. در لیست قیمت جدید خودروهای شاسی‌بلند تویوتا شاهد گرانی چند ده میلیون تومانی هستیم. به طور کلی این گرانی‌ها دلایل مختلفی را در بر دارد؛ موضوعات مهمی از جمله باز و بسته شدن سایت ثبتارش (ثبت و سفارش خودرو)، دپو شدن ماشین‌ها در پشت درهای بسته گمرک، گران شدن ارز، فرا رسیدن سال جدید و درنتیجه، افزایش قیمت تند بسیاری از خودروهای جدید و حتی کارکرده!

به گزارش سایت ایران‌جیب، قیمت تعدادی از محصولات تویوتا حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. این خودروها شامل مدل ۲۰۱۸ تویوتا CH-R و راو ۴ می‌شود که در انواع داینامیک، فول و نیمه فول به بازار عرضه می‌شوند. بر اساس این گزارش، قیمت پایه خودرو شاسی‌بلند تویوتا یعنی CH-R Icon 2018 از ۲۷۵ میلیون تومان استارت می‌خورد و به گران‌ترین مدل یعنی نسخه فول تویوتا راو ۴ مدل ۲۰۱۸ با قیمت ۳۷۳ میلیون تومان می‌رسد.

شاید برایتان جالب باشد که سایت Whatcar قیمت پایه تویوتا CH-R مدل ۲۰۱۸ را از ۲۱٫۶۰۰ پوند اعلام کرده که با کمی حساب و کتاب ساده و درنظر گرفتن پوند ۷۲۰۰ تومانی به قیمت ۱۵۵ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان می‌رسیم. این درحالیست که قیمت پایه همین خودرو در ایران بیشتر از صد میلیون تومان از قیمت جهانی گران تر است. این گرانی را می‌توان در هزینه‌هایی نظیر مالیات، گمرک، عوارض و سود فروشنده دانست.

با توجه به گرانی‌های مجدد، به نظر شما کدام شاسی‌بلند در بازار ایران ارزش خرید بالایی برای مشتریان ایرانی دارد؟

منبع: دیجی‌کالا مگ

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!