نمایش فیلم زندگی لورل و هاردی در اختتامیه جشنواره لندن


نمایش فیلم زندگی لورل و هاردی در اختتامیه جشنواره لندن

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
شصت و دومین جشنواره فیلم لندن با نخستین نمایش جهانی «استن و اولی» به کارگردانی جان اس. بیرد در روز ۲۱ اکتبر به پایان می‌رسد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، «استن و اولي» داستان زندگي استن لورل و اوليور هاردي را روايت مي‌كند و استيو كوگان و جان سي. رايلي ايفاگر نقش يكي از مشهورترين زوج‌هاي كمدي تاريخ سينما هستند. شرلي هندرسن و نينا آرياندا به ترتيب به نقش لوسيل هاردي و آيدا لورل ظاهر شده‌اند و دني هيوستن هم نقش هل روچ را ايفا كرده است؛ از پيشگامان سينماي كمدي و تهيه‌كننده بسياري از فيلم‌هاي لورل و هاردي در مدت بيش از ۳۰ سال فعاليت حرفه‌اي.

«استن و اولي» روايتگر داستاني واقعي از زندگي زوج افسانه‌اي سينماي كمدي است؛ جايي كه آنها در تور خداحافظي دور بريتانيا و ايرلند راه افتادند و براي دوستداران خود برنامه اجرا كردند. با وجود فشرده بودن برنامه‌ها، اين عشق آنها به اجرا و به يكديگر بود كه كمك‌شان كرد با همراهي همسران خود براي آخرين بار جاي خود را در قلب هواداران و دوستداران سينماي كمدي محكم‌تر از گذشته كنند.

همزمان با نمايش در مراسم اختتاميه جشنواره فيلم لندن، «استن و اولي» در چند شهر و منطقه ديگر در بريتانيا روي پرده مي‌رود اما زمان اكران عمومي آن در اين كشور براي ۱۱ ژانويه ۲۰۱۹ برنامه‌ريزي شده است. فيلمنامه را جف پاپ نوشته كه سال ۲۰۱۳ با «فيلومنا» برنده بفتا و نامزد دريافت جايزه اسكار بهترين فيلمنامه اقتباسي شده بود.

شصت و دومين جشنواره فيلم لندن ۲۰۱۸ روز ۱۰ اكتبر با نخستين نمايش اروپايي «بيوه‌ها» به كارگرداني استيو مكويين آغاز مي‌شود. وايولا ديويس، ليام نيسن، اليزابت دبيكي و دنيل كالويا در اين تريلر گونه سرقت بازي كرده‌اند كه نخستين نمايش جهاني آن ماه سپتامبر در جشنواره تورنتو خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!