نقش‌آفرینی استریپ در درامی سیاسی درباره اسناد پاناما


نقش‌آفرینی استریپ در درامی سیاسی درباره اسناد پاناما

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
رکورددار نامزدی جایزه اسکار که سال گذشته بیست و یکمین نامزدی خود را با «پست» استیون اسپیلبرگ جشن گرفت، در تریلری سیاسی درباره اسناد پاناما به کارگردانی استیون سودربرگ بازی می‌کند.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از هاليوود ريپورتر، مريل استريپ كه در ۶۸ سالگي همچنان گزينه اول بسياري از كارگردان‌هاست، در پروژه سينمايي The Laundromat به احتمال فراوان با دو ستاره ديگر همبازي مي‌شود. رايزني تهيه‌كنندگان با گري اولدمن و آنتونيو باندارس در مراحل ابتدايي قرار دارد و اگر به نتيجه برسد، سودربرگ يك فيلم پرستاره را كليد مي‌زند. در اين ميان استريپ و اولدمن سابقه بردن جايزه اسكار را در كارنامه دارند.

پروژه The Laundromat بر اساس ماجراي موسوم به اسناد پاناما توليد مي‌شود و داستان آن ريشه در واقعيت دارد. سال ۲۰۱۵ بيش از ۱۱ ميليون سند از منبعي ناشناس در فضاي اينترنت درز كرد كه بخشي از آنها مربوط به فرار مالياتي، افشاي تقلب و فريب و راه‌هاي پيشگيري از افتادن در دام تحريم‌هاي بين‌المللي بود. اين ماجراها در كتابي به نام «دنياي محرمانه: نگاهي به رسيدگي اسناد پاناما به شبكه‌هاي پول نامشروع و نخبگي جهاني» نوشته جيك برنستين آمده است.

فيلمنامه The Laundromat را اسكات زي برنز مي‌نويسد كه همكار هميشگي سودربرگ است و در كارنامه‌اش فيلم‌هايي چون «شيوع» و «عوارض جانبي» به چشم مي‌خورد. ضمن اينكه هنوز مشخص نيست استريپ چه نقشي در فيلم تازه سودربرگ بازي خواهد كرد؛ فيلمسازي كه «ديوانه» او فقط ۱۲ ميليون دلار در گيشه فروخت و آخرين ساخته‌اش يعني درام ورزشي «پرنده بلندپرواز» سال جاري ميلادي روي پرده مي‌رود.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!