نخستین انیمیشن ۶۰۰ میلیون دلاری تاریخ سینمای آمریکا


نخستین انیمیشن ۶۰۰ میلیون دلاری تاریخ سینمای آمریکا

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
«اینکردیبل‌ها ۲» نخستین انیمیشن و پنجمین فیلم تاریخ سینماست که در منطقه آمریکای شمالی به گیشه ۶۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از فوربس، دومين فيلم از مجموعه «شگفت‌انگيزها» روز يكشنبه مرز فروش ۶۰۰ ميليون دلار را در سينماهاي آمريكا و كانادا پشت سر گذاشت تا نخستين انيميشن تاريخ باشد كه اين ركورد را مي‌زند. اين البته سومين فيلم ۶۰۰ ميليون دلاري ديزني در بازار داخلي پس از «انتقام‌جويان: جنگ ابد» و «پلنگ سياه» در سال جاري ميلادي است و پنجمين فيلمي كه موفق شده‌اند در آمريكاي شمالي از مرز ۶۰۰ ميليون دلار بگذرند.

«اينكرديبل‌ها ۲» تا امروز در بازار جهاني يك ميليارد و ۱۶۰ ميليون دلار فروخته است و دو ماه پيش به ركورد يك ميليارد دلار رسيده بود. در ميان انيميشن‌هاي تاريخ سينما، فقط «يخ‌زده» ديزني در سال ۲۰۱۳ بيش از «اينكرديبل‌ها ۲» فروخته و با يك ميليارد و ۲۷۰ ميليون دلار پرفروش‌ترين است. پيش از اين، «مينيون‌ها» با ۱٫۱۵ ميليارد دلار در رده دوم اين جدول بود كه جاي خود را چند روز پيش به «اينكرديبل‌ها ۲» داد.

در ميان شش فيلمي كه تا امروز موفق شده‌اند ركورد فروش ۶۰۰ ميليون دلاري در آمريكاي شمالي را به نام خود ثبت كنند، چهار فيلم مربوط به استوديو ديزني است و دو فيلم ديگر هم «تايتانيك» و «آواتار» جيمز كامرون هستند. از سوي ديگر، تابستان ۲۰۱۸ با ثبت ركورد ۴٫۴ ميليارد دلاري در آستانه تبديل شدن به يكي از بهترين تابستان‌هاي سينمايي تاريخ در آمريكا و كاناداست.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!