نتفلیکس مشتری جدی «همه می‌دانند» فرهادی است


نتفلیکس مشتری جدی «همه می‌دانند» فرهادی است

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
شبکه نتفلیکس با وجود درگیری با مدیران جشنواره کن عزم خود را برای خریدن حق پخش فیلم افتتاحیه امسال جزم کرده و جدی‌ترین مشتری «همه می‌دانند» است.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، هفتاد و يكمين جشنواره فيلم كن در حالي با نخستين نمايش جهاني هشتمين فيلم اصغر فرهادي در مقام كارگردان آغاز به كار مي‌كند كه بسياري از شركت‌هاي معتبر بين‌المللي براي خريدن حق پخش آن در صف ايستاده‌اند. نتفليكس هم كه دو هفته پيش تمام فيلم‌هاي خود را از بخش‌هاي مختلف كن ۲۰۱۸ بيرون كشيد، مي‌تواند آن را براي پخش تلويزيوني بخرد.

از آنجا كه هنوز هيچ شركتي حق پخش جهاني «همه مي‌دانند» با بازي پنه‌لوپه كروز و خاوير باردم را از آن خود نكرده است، برخي كارشناسان معتقدند نتفليكس مي‌تواند قدرترين رقيب براي ديگر شركت‌ها در به سرانجام رساندن اين ماموريت باشد. «فروشنده» هم كه دوره گذشته اسكار بهترين فيلم خارجي‌زبان را برد، پخش‌كننده‌اي قدرتمند چون آمازون داشت و همين مساله اكران آن را در آمريكاي شمالي تسهيل كرد.

شركت نتفليكس در دوره گذشته جشنواره كن با دو فيلم «اوكجا» و «داستان‌هاي مه‌يروويتس» حضوري قدرتمند داشت و امسال هم قرار بود پنج فيلم آن در بخش‌هاي مختلف كن به نمايش درآيد اما قانون الزام اكران عمومي فيلم‌هاي بخش رسمي كن در فرانسه، مديران نتفليكس را به صرافت خروج از جشنواره انداخت. بر اساس قوانين فرانسه، فيلم‌هايي كه در سينماها اكران مي‌شوند، سه سال نبايد در رسانه‌هاي آنلاين به نمايش درآيند.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!