نامزدی معادی و فرمان‌آرا در جوایز آسیا پاسیفیک


نامزدی معادی و فرمان‌آرا در جوایز آسیا پاسیفیک

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
پیمان معادی و بهمن فرمان‌آرا به ترتیب در بخش‌های بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد نامزد دریافت جوایز اسکرین آسیا پاسیفیک شدند.

به گزارش همشهري آنلاين، دوازدهمين دوره مراسم اهداي جوايز اسكرين آسيا پاسيفيك ۲۹ نوامبر ۲۰۱۸ (حدود ۴۵ روز ديگر) در استراليا برگزار مي‌شود و برترين‌هاي سينما در دو قاره آسيا و اقيانوسيه جوايز خود را در بخش‌هاي مختلف دريافت مي‌كنند. سينماگران ايران هم كه پيشينه‌اي درخشان در اين جوايز معتبر دارند، امسال در چهار بخش نامزد دريافت جايزه شده‌اند.

معادي براي نوشتن فيلمنامه «بمب؛ يك عاشقانه» نامزد دريافت جايزه بهترين فيلمنامه است و در اين بخش با نمايندگان كره‌جنوبي، ژاپن، قزاقستان و سرزمين‌هاي اشغالي رقابت مي‌كند. فرمان‌آرا هم كه بيشتر در مقام كارگردان شناخته مي‌شود، در بخش بهترين بازيگر مرد براي بازي در «حكايت دريا» به كارگرداني خودش نامزد دريافت جايزه است. بازيگران لبنان، ازبكستان، هند و قرقيزستان رقيبان فرمان‌آرا در اين بخش هستند.

«بمب؛ يك عاشقانه» در يك بخش ديگر هم نامزد دريافت جايزه شده است؛ بهترين موسيقي متن براي الني كارندرو. ديگر نامزدهاي اين بخش از استراليا، استراليا، فيليپين و مصر هستند. ضمن اينكه صدف فروغي براي كارگرداني «آوا» در بخش بهترين فيلم كودك و نوجوان نامزد دريافت جايزه است و بايد با رقيباني از فيليپين، ژاپن، تركيه و هند مبارزه كند.

در دوازدهمين دوره مراسم اهداي جوايز اسكرين آسيا پاسيفيك در مجموع ۴۶ فيلم از ۲۲ كشور در بخش‌هاي مختلف نامزد دريافت جايزه هستند و نام ازبكستان هم براي نخستين بار در ميان نامزدها به چشم مي‌خورد. چين و ژاپن هر كدام هفت نامزد دارند و استراليا، هند و قزاقستان هر كدام با پنج نامزد در رده بعد ايستاده‌اند.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!