معرفی نمایندگان هلند و لوکزامبورگ به آکادمی اسکار


معرفی نمایندگان هلند و لوکزامبورگ به آکادمی اسکار

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
داستان واقعی یک بانکدار همکار نیروهای مقاومت در جنگ جهانی دوم به نمایندگی از هلند راهی رقابت اسکار ۲۰۱۹ می‌شود.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، «بانكدار مقاومت» به كارگرداني يورام لورسن يك درام تاريخي ۱۲۳ دقيقه‌اي است كه به دليل رسيدن تعداد تماشاگرانش به ۱۰۰ هزار نفر در هلند جايزه فيلم طلايي را به دست آورد. فيلم داستان واقعي بانكداري به نام والراون فن‌هال در جنگ جهاني دوم است كه همراه برادرش از تمام توان خود براي كمك نيروهاي مقاومت در هلند و بيرون از آن استفاده كرد.

بري آتسما و جيكوب درويگ بازيگران اصلي «بانكدار مقاومت» هستند كه در برنامه پخش شبكه نتفليكس قرار گرفته و در آينده نزديك پخش مي‌شود. فيلم در مراسم گوساله طلايي (بالاترين جايزه سينمايي در هلند) نامزد دريافت ۱۲ جايزه شده و برندگان آن كمتر از يك ماه ديگر معرفي مي‌شوند. هلند هفت بار نامزد دريافت جايزه اسكار بهترين فيلم خارجي‌زبان شده و سه بار اين جايزه را از آن خود كرده است.

«گاتلند» به كارگرداني گوويندا فن‌ميلي هم نماينده لوكزامبورگ در نود و يكمين دوره مراسم اهداي جوايز اسكار خواهد بود. اين فيلم اول نخستين بار اواخر تابستان گذشته در بخش كشف جشنواره تورنتو رونمايي شد و اكران عمومي آن از ۱۲ سپتامبر در بلژيك و ۹ نوامبر در فرانسه آغاز مي‌شود. «گاتلند» در بيش از ۳۰ رويداد سينمايي در دنيا به نمايش درآمده و زمستان سال گذشته جايزه فيلم برگزيده تماشاگران را از جشنواره لوكزامبورگ‌سيتي به دست آورد.

ويكي كريپس كه در فيلم تحسين‌شده «رشته خيال» كنار دنيل دي‌لوئيس ايفاي نقش كرده بود، ستاره لوكزامبورگي «گاتلند» است و ديگر نقش اصلي را فردريك لو، بازيگر آلمان ايفا مي‌كند. لوكزامبورگ از ۱۹۹۷ نمايندگان خود را براي حضور در اسكار معرفي كرده و تا امروز حتي يك‌بار هم نامزد دريافت اين جايزه نشده است.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!