معرفی بازی نوروزی: Hellblade: Senua’s Sacrifice (روز ۱۲ فروردین)


تعطیلات حدودا تمام شده است و اگر رژیمی که ما برای‌تان تنظیم کرده بودیم را دنبال کرده باشید، احتمالا حسابی خوش به‌حال‌تان شده است. می‌خواهیم یک روز مانده به پایان تعطیلات، با یک بازی تمام خوشی‌های این چند روز را نابود کنیم. پس از این همه بازی بزرگ، بد نیست به سراغ یک بازی مستقل برویم؛ یک بازی که تمام کردن آن بیش از چند ساعت از شما وقت نمی‌گیرد، ولی روزها و ماه‌ها ذهن‌تان را درگیر می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم امروز را به بازی کردن Hellblade: Senua’s Sacrifice بگذرانید.

قصه‌ی Hellblade در زمان وایکینگ‌ها و در سرزمین نورس اتفاق می‌افتد.

صحبت درباره‌ی Hellblade، بدون این از قصه و شخصیت شگفت‌انگیز آن صحبت کرد، کمی کار را برای ما سخت می‌کند، ولی به شما می‌گوییم که با یکی از عجیب‌ترین ساخته‌های صنعت بازی طرف هستید؛ یک بازی که همه چیز آن، از قصه‌اش تا روند بازی و مکانیک‌های آن، استعاری است و به موضوع‌های مختلف امروزی ارجاع دارد.

قصه‌ی Hellblade در زمان وایکینگ‌ها و در سرزمین نورس اتفاق می‌افتد. در طول بازی کنترل شخصیتی به اسم «سنوئا» (Senua) را به دست می‌گیرید؛ شخصیتی که عشق خود را از دست داده و به دنبال روح او، به جهنم سفر می‌کند. با تمام این اوصاف، قصه‌ی Hellblade بسیار پیچیده‌تر از این حرف‌هاست؛ شاید در ظاهر با یک قصه‌ی معمولی و ماورایی در نورس باستان طرف باشیم، اما کمی بیشتر که به بازی نگاه می‌کنیم، به لایه‌های عمیق‌تر آن پی می‌بریم.

بازی روند عجیب و غریبی ندارد، ولی همان چند مکانیک ساده‌ای هم که در آن قرار داده شده، هدف خاصی دارند.

بازی روند عجیب و غریبی ندارد، ولی همان چند مکانیک ساده‌ای هم که در آن قرار داده شده، هدف خاصی دارند. بازی را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد:‌ در یک بخش در محیط گشت و گذار می‌کنید و سعی می‌کنید معما حل کنید، در بخش دیگری با هیولاهای مختلف مبارزه می‌کنید. سیستم مبارزه‌ی بازی لذت بخش از آب درآمده، ولی راحت نیست و شما را تحت فشار قرار می‌دهد.

باید حتما Hellblade را تجربه کنید تا از حرفی که می‌خواهد به شما بزند و از حسی که می‌خواهد در شما به وجود بیاورد، سر در بیاورید.

پیشنهاد می‌کنیم یک روز باقی مانده از تعطیلات را Hellblade: Senua’s Sacrifice بازی کنید تا چیزی هم یاد گرفته باشید و در این دوره‌ی تعطیلات، چیزی هم به معلومات‌تان اضافه شده باشد.

نام بازی: Hellblade: Senua’s Sacrifice

تهیه کننده: Ninja Theory

سازنده: Ninja Theory

سبک: اکشن سوم شخص

پلتفرم: PS4، PC

منبع: دیجی‌کالا مگ

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!