مرگ بازیگر کوتاه‌قد آستین پاورز در ۴۹ سالگی


مرگ بازیگر کوتاه‌قد آستین پاورز در ۴۹ سالگی

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
ورن ترویر که بیش از همه با بازی در نقش مینی‌-می در مجموعه «آستین پاورز» شناخته می‌شد، پس از سال‌ها مبارزه با افسردگی و پیامدهای ناشی از مصرف الکل از دنیا رفت. او هنگام مرگ ۴۹ سال داشت.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از گاردين، بازيگر، كمدين و بدلكار ۸۱ سانتي‌متري آمريكايي اوايل ماه جاري ميلادي مدتي را در بيمارستان بستري شده بود اما نمايندگان او دليل بستري شدن را فاش نكردند. تروير درست يك سال پيش از مرگ بيانيه‌اي منتشر و در آن به مشكلات مبارزه با الكل اعتراف كرده بود: «من در گذشته با اين اعتياد مبارزه كرده‌ام و گرچه آن را تلاشي نه‌چندان آسان مي‌دانم، مشتاقم روز به روز به اين روند ادامه دهم.»

ستاره كوتاه‌قد هاليوود در نخستين روز سال ۱۹۶۹ در ميشيگان در خانواده‌اي كارگري به دنيا آمد و فرزند وسط يك خانواده پنج نفري بود. او دوران كودكي و نوجواني را در مزرعه‌اي در شهر كوچك سنترويل گذراند و با اينكه يكي از كوتاه‌ترين مردان دنيا بود، با پشتكار فراوان به آرزوهايش در عرصه بازيگري رسيد. تروير در ۲۰۱۵ به گاردين گفته بود: «قد همه اعضاي خانواده ما جز من متوسط بود و واقعا تا پيش از رفتن به دبيرستان، هرگز مشكلي با قدم نداشتم.»

او نخستين بار در ۱۹۹۴ با يك نقش بدلكاري در «روز گردش بچه» وارد سينما شد و با مجموعه فيلم‌هاي «آستين پاورز» در دهه ۱۹۹۰ نام خود را سر زبان‌ها انداخت. تروير سپس در «هري پاتر و سنگ جادو»، «چگونه گرينچ كريسمس را دزديد»، «خيال‌هاي دكتر پارناسوس» و… ايفاي نقش كرد و آخرين فيلمش در مقام بازيگر امسال به سينماها مي‌آيد. او از ۱۹۹۵ تا سال گذشته هم حضوري فعال در برنامه‌ها و نمايش‌هاي تلويزيوني داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!