فرهادی رئیس داوران جشنواره فیلم سارایوو شد


فرهادی رئیس داوران جشنواره فیلم سارایوو شد

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
اصغر فرهادی به ریاست هیات داوران جشنواره فیلم سارایوو برگزیده شد که بیست و چهارمین دوره آن ۱۰ تا ۱۷ اوت در پایتخت بوسنی برگزار می‌شود.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از اسكرين، نخستين و تنها فيلمساز ايراني برنده جايزه اسكار با تازه‌ترين فيلم خود در بخش مسابقه هفتاد و يكمين جشنواره كن براي نخل طلا رقابت كرد و قرار است تابستان امسال در بخش فضاي باز جشنواره سارايوو روي پرده برود. اين دومين نمايش جهاني و جشنواره‌اي «همه مي‌دانند» پس از اكران در افتتاحيه جشنواره كن ۲۰۱۸ است. پنه‌لوپه كروز و خاوير باردم نقش‌هاي اصلي فيلم را ايفا كرده‌اند.

فرهادي نخستين بار روي صندلي كارگرداني «رقص در غبار» نشست و در دنيا بيش از همه با دو فيلم برنده اسكار «جدايي نادر از سيمين» و «فروشنده» شناخته مي‌شود. او سال ۲۰۱۱ از سوي هفته‌نامه آمريكايي تايم به عنوان يكي از ۱۰۰ چهره تاثيرگذار دنيا معرفي شده بود.

سال گذشته رياست هيات داوران جشنواره فيلم سارايوو را ميشل فرانكو، نويسنده و كارگردان مكزيكي بر عهده داشت و چهره‌هايي چون گوران بوگدان و مليسا سوزن (بازيگر)، مارك آدام (مدير هنري جشنواره فيلم ادينبورگ) و فاطمه الرميحي (مدير اجرايي موسسه فيلم دوحه) ديگر اعضاي آن بودند.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!