طراح تیتراژ فیلم‌های سوپرمن و ماتریکس از دنیا رفت


طراح تیتراژ فیلم‌های سوپرمن و ماتریکس از دنیا رفت

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
ریچارد گرینبرگ طراح تیتراژ فیلم‌های «سوپرمن»، «تسخیرناپذیران» و «ماتریکس» در سن ۷۱ سالگی درگذشت.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، ریچارد گرینبرگ طراح تیتراژ فیلم های «سوپرمن»، «بیگانه»، «ماتریکس» و «تسخیرناپذیران» روز ۱۶ ژوئن در خانه اش در شهر نیویورک در سن ۷۱ سالگی درگذشت.

گرینبرگ در دوران فعالیت هنری برای کارهای خلاقانه اش چندین بار نامزد جایزه شد که از جمله آنها می‌توان به نامزدی جایزه اسکار بهترین جلوه‌های ویژه بصری برای فیلم «غارتگر» (۱۹۸۸) با بازی آرنولد شوارتزنگر و نامزدی جایزه بفتا بهترین جلوه‌های ویژه بصری برای فیلم «زلیگ» ساخته وودی آلن اشاره کرد.

گرینبرگ به عنوان طراح تیتراژ بین سال های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۰ استعداد و توانایی خود را در فیلم های مهمی چون «سوپرمن»، «بیگانه»، «رقص کثیف»، «تسخیرناپذیران»، مجموعه فیلم‌های «اسلحه مرگبار»، «دراکولای برام استوکر»، «روز استقلال»، «هفت» و «ماتریکس» به منصه ظهور گذاشت.

او کار طراحی تیتراژ را به همراه برادرش رابرت آغاز کرد. این ۲ با هم استودیوی آر/گرینبرگ را به وجود آوردند که در این همکاری ریچارد بخش هنری کار را برعهده داشت و برادرش رابرت مدیر بازرگانی بود تا این که در اوایل دهه ۹۰ پس از نامزدی جایزه اسکار، ریچارد گرینبرگ به هالیوود آمد و در آنجا به همراه بروس شلوتر استودیوی طراحی جدیدی به نام گرینبرگ/شلوتر را ایجاد کرد.

امروزه برخی از آثار هنری گرینبرگ را می‌توان در مجموعه‌های دایمی موزه لوور در پاریس و موزه هنرهای معاصر در نیویورک مشاهده کرد. از گرینبرگ سه فرزند به نام‌های جسیکا، لوک و مورگان باقی مانده است.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!