شکست تجاری کونگ فود ۱۲ میلیون دلاری در چین


شکست تجاری کونگ فود ۱۲ میلیون دلاری در چین

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
انیمیشن خانوادگی کونگ فود در نخستین هفته اکران در چین فقط ۴۲۰ هزار دلار فروخت و از پرده‌ها پایین کشیده شد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از هاليوود ريپورتر، شكست تجاري «كونگ فود» يادآورد بزرگ‌ترين شكست تجاري تاريخ سينماي چين است كه حدود يك ماه پيش با فانتزي حماسي «آسورا» رقم خورده بود. «كونگ فود» بر اساس يك سريال محبوب كودكانه با هزينه‌اي ۱۲ ميليون دلاري در مدت بيش از پنج سال توليد شده اما فروش نوميدكننده در هفته اول باعث شد شركت‌هاي توليد و پخش خيلي زود به اكران آن پايان دهند.

هايپنگ سون، كارگردان «كونگ فود» با انتشار متني در شبكه‌هاي اجتماعي از عملكرد ضعيف فيلم در گيشه عذرخواهي كرد و وعده داد با انجام چند تغيير آن را دوباره اكران كند. شركت بيجينگ كالچر كه پخش‌كننده «كونگ فود» است، امسال «مردن براي زنده ماندن» را روي پرده دارد كه با ۴۵۰ ميليون دلار پرفروش‌ترين فيلم تابستان است. اين شركت سال گذشته هم «گرگ مبارز» را اكران كرده بود كه ۸۷۰ ميليون دلار فروخت.

برخي كارشناسان معتقدند شلوغ بودن سينماها با اكران همزمان چند فيلم پراميد و پرفروش از دلايل شكست تجاري انيميشن خانوادگي «كونگ فود» است. دو فيلم هاليوودي «هتل ترنسيلوانيا ۳: تعطيلات تابستاني» با ۲۳ ميليون دلار و «مگ» با ۱۳۶ ميليون دلار و فيلم چيني «جزيره» با ۱۸۰ ميليون دلار همزمان با فيلم شكست‌خورده روي پرده رفته‌اند، هر چند از ابتدا تصور مي‌شد «كونگ فود» بتواند تماشاگران را به سالن‌هاي تاريك بكشاند.

حدود يك ماه پيش «آسورا» در شرايطي در سينماهاي چين به نمايش عمومي درآمد كه كارشناسان براي آن فروشي بسيار خوب پيش‌بيني مي‌كردند اما اين فيلم ۱۱۰ ميليون دلاري فقط هفت ميليون دلار فروخت و خيلي زود از پرده‌ها پايين آمد. تهيه‌كنندگان «آسورا» وعده دادند در فرصتي ديگر آن را با تدوين تازه روانه سينماها كنند اما هنوز خبري از زمان دقيق اكران دوباره فيلم نيست؛ سرنوشتي كه در انتظار «كونگ فود» هم خواهد بود.

اكران دوباره فيلم‌ها سنتي قديمي در سينماي چين است كه با نمايش عمومي «جنگ‌هاي ستاره‌اي» جورج لوكاس و نسخه سه‌بعدي «تايتانيك» جيمز كامرون به اوج رسيد. فيلم اخير در ۲۰۱۲ رقمي در حدود ۱۴۵ ميليون دلار فروخت.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!