شبکه تماشا | پخش سریال سربداران در ایام محرم


شبکه تماشا | پخش سریال سربداران در ایام محرم

سینما و تلویزیون > رادیو و تلویزیون – همشهری آنلاین:
شبکه تماشا در ایام محرم سریال «سربداران» را پخش می‌کند.

به گزارش ایسنا، جدول پخش شبکه تماشا با پخش چهار سریال «سربداران»، «هاتف»، «قصه‌های جزیره» و «سرزمین آهن» به‌روز می‌شود.

«سربداران» اولین مجموعه تلویزیونی تاریخی پس از انقلاب اسلامی به کارگردانی محمد علی نجفی است که از سه‌شنبه (۲۰ شهریور ماه) ساعت ۲۰ از شبکه تماشا پخش می‌شود.

داستان این مجموعه تلویزیونی بر اساس قیام سربداران خراسان به رهبری شیخ حسن جوری و همچنین عملکرد مردم باشتین علیه استیلای مغول بر ایران و عکس‌العمل مغولان ساخته شده‌است. حوادثی که در این مجموعه تلویزیونی روایت می‌شود٬ به قرن هشتم هجری (۷۸۸-۷۳۶ق) برمی‌گردد.

سریال «هاتف» به تهیه‌کنندگی نعمت چگینی و کارگردانی داریوش یاری است که با حال و هوای ایام محرم، از امشب (۲۰ شهریور) ساعت ۲۱ از شبکه تماشا پخش خواهد شد.

در این سریال خواهیم دید: در روز عاشورا، ابراهیم در کربلا بر اثر حمله قلبی می‌میرد. دخترش ریحانه پیگیر آخرین گفته ناتمام پدر می‌شود. این پیگیری ریحانه را رو در روی خانواده و زندگی زناشویی‌اش قرار می‌دهد اما ریحانه اعتقاد دارد که عدالت نمی‌تواند در پشت در خانه آدم جا بماند.

زیبا بروفه، سید مهرداد ضیایی، بهزاد خداویسی، مریم بوبانی، کمند امیرسلیمانی، حمیدگودرزی، محمد حاتمی، شهرام قائدی، محمد فیلی، کاظم بلوچی، مریم کاویانی و الهه حسینی از جمله بازیگران این سریال هستند.

همچنین سریال‌های نوستالژی «قصه‌های جزیره» ساعت ۲۲ و «سرزمین آهن» نیز ساعت ۱۹ به روی آنتن می‌روند.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!