سی و ششمین عضو باشگاه میلیارد دلاری‌ها


«اینکردیبل‌ها ۲» در آمریکای شمالی رکورد زد

سی و ششمین عضو باشگاه میلیارد دلاری‌ها

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
دنباله انیمیشن سینمایی «اینکردیبل‌ها» به هفتمین انیمیشن و سی و ششمین فیلم تاریخ تبدیل شد که در گیشه جهانی به رکورد یک میلیارد دلار می‌رسد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از اسكرين، «اينكرديبل‌ها ۲» محصول استوديوهاي ديزني و پيكسار تا پايان روز دوشنبه ۵۷۴ ميليون دلار در آمريكاي شمالي و ۴۳۰ ميليون دلار در ديگر نقاط دنيا فروخت تا گيشه جهاني آن به رقم خيره‌كننده يك ميليارد و پنج ميليون دلار برسد. «پلنگ سياه»، «انتقام‌جويان: جنگ ابدي» و «دنياي ژوراسيك: قلمرو سقوط‌كرده» ديگر فيلم‌هاي امسال هستند كه از مرز يك ميليارد دلار در بازار جهاني گذشته‌اند.

استوديو ديزني چهار انيميشن ديگر در باشگاه يك ميليارد دلاري‌ها دارد كه عبارتند از «يخ‌زده»، «داستان اسباب‌بازي ۳»، «پيدا كردن دوري» و «زوتوپيا». در مجموع ۱۸ فيلم ديگر ديزني توانسته‌اند از مرز فروش يك ميليارد دلار بگذرند و «اينكرديبل‌ها ۲» بهترين افتتاحيه تاريخ انيميشن‌ها را براي آنها در آمريكاي شمالي رقم زده است. اين فيلم در هفته اول اكران ۱۸۳ ميليون دلار فروخت و تا امروز نهمين فيلم پرفروش تاريخ و تنها انيميشني است كه در بازار داخلي آمريكا از مرز ۵۰۰ ميليون دلار گذشته است.

«اينكرديبل‌ها ۲» به نويسندگي و كارگرداني برَد بِرد قسمت دوم فيلمي به همين نام است كه سال ۲۰۰۴ روي پرده سينماها رفت و ۶۳۳ ميليون دلار در دنيا فروخت. اين رقم حاصل جمع ۲۶۱ ميليون دلار فروش در آمريكاي شمالي و ۳۷۱ ميليون دلار در ديگر بازارهاي دنيا بود.

«ددپول ۲» با ۳۱۷ ميليون دلار، «سولو: داستاني از جنگ‌هاي ستاره‌اي» با ۲۱۲ ميليون دلار، «يك جاي آرام» با ۱۸۷ ميليون دلار و «مرد مورچه‌اي و زنبورك» با ۱۸۳ ميليون دلار ديگر فيلم‌هاي پرفروش سينماهاي آمريكا و كانادا در هفت ماه اول سال ۲۰۱۸ هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!