سوختن کره‌جنوبی در راه اسکار نود و یکم


سوختن کره‌جنوبی در راه اسکار نود و یکم

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
فیلم سینمایی «سوختن» به نمایندگی از سینمای کره‌جنوبی در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان نود و یکمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار شرکت می‌کند.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، «سوختن» به كارگرداني لي چانگ-دونگ كه بهار امسال در بخش مسابقه جشنواره كن به نمايش درآمد، بر اساس داستاني كوتاه به همين نام از هاروكي موراكامي ساخته شده است. اين داستان نوامبر ۱۹۹۲ در نشريه نيويوركر منتشر شده بود و پس از حدو ۲۵ سال فيلمساز كره‌اي آن را دستمايه ساختن فيلمي با مايه‌هاي خشم و ضعف جوانان در دنياي امروزي قرار داده است.

چهارستاره‌ترین فیلم تاریخ کن | رکوردشکنی «سوختن» در جدول منتقدان اسکرین

شوراي فيلم كره «سوختن» را از ميان ۱۰ گزينه نهايي براي حضور در اسكار ۲۰۱۹ برگزيد كه از ميان آنها مي‌توان به «قلعه»، «جاسوسي كه به شمال رفت» و «۱۹۸۷» اشاره كرد. نماينده كره‌جنوبي در بخش بهترين فيلم خارجي‌زبان اسكار در جشنواره كن امسال در جدول منتقدان اسكرين نمره ۳٫۸ از چهار گرفت و ركورد ۳٫۷ «توني اردمان» را شكست؛ فيلمي كه نامزد اسكار شد و رقابت را به «فروشنده» اصغر فرهادي باخت.

«سوختن» در كن ۲۰۱۸ جايزه فيپرشي (برگزيده منتقدان بين‌المللي) را برد و در بخش فني هم يك جايزه براي مديريت هنري به دست آورد. اين فيلم همزمان با كن در كره‌جنوبي به نمايش عمومي درآمد و قرار است ۲۶ اكتبر در نيويورك و دوم نوامبر در لس‌آنجلس روي پرده برود. ضمن اينكه در جشنواره‌هاي تورنتو، ونكوور و نيويورك هم نمايش داشته باشد.

«سوختن» سومين فيلم كارنامه چانگ-دونگ ۶۴ ساله پس از «آفتاب پنهان» در ۲۰۰۷ و «واحه» در ۲۰۰۲ است كه به نمايندگي از كره راهي اسكار مي‌شود. كره‌جنوبي از سال ۲۰۰۰ بخت خود را براي بردن اسكار مي‌آزمايد اما هنوز يك نامزدي يا حضور در فهرست نامزدهايي ابتدايي هم دشت نكرده است.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!