ریاست فیلمساز چینی برنده نخل طلا بر جشنواره فیلم ماکائو


ریاست فیلمساز چینی برنده نخل طلا بر جشنواره فیلم ماکائو

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
چن کایگه، کارگردان سرشناس چینی به ریاست هیات داوران بخش مسابقه رسمی جشنواره فیلم ماکائو برگزیده شد که سومین دوره آن هشت تا ۱۴ دسامبر برگزار می‌شود.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، بخش مسابقه جشنواره ماكائو به رقابت فيلم‌هاي اول و دوم اختصاص دارد و كايگه و همكارانش در هيات داوران بايد براي انتخاب فيلم برگزيده و برنده جايزه ۶۰ هزار دلاري تصميم بگيرند. امسال بخش غيررقابتي سينماي تازه چين هم به جشنواره افزوده شده كه در آن بين چهار تا شش فيلم از بهترين‌هاي سينماي چيني‌زبان محصول سال ۲۰۱۸ به نمايش درمي‌آيد.

كايگه ۶۵ ساله در سال ۱۹۹۳ با «وداع با محبوبه‌ام» جايزه نخل طلايي بهترين فيلم را از جشنواره كن برد و پس از آن به چهره‌اي شناخته‌شده در سينماي جهان تبديل شد. با اين حال، در چين ماند و بيشتر فيلم‌هاي خود را در سرزمين مادري ساخت؛ از جمله «امپراتور و آدمكش» و «قول» كه جزو آثار موفق كارنامه او هستند.

خنجرهاي پران نام ديگر بخش غيررقابتي جشنواره ماكائو است كه در آن فيلم‌هاي برگزيده بين‌المللي در ژانرهاي مختلف به نمايش درمي‌آيد. در بخش غيررقابتي انتخاب كارگردان هم شش فيلم روي پرده مي‌رود؛ سه فيلم آسيايي به انتخاب فيلمسازان غيرآسيايي و سه فيلم بين‌المللي به انتخاب فيلمسازان آسيايي.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!