رکوردشکنی کمدی فوتبالی در سینمای پاناما


رکوردشکنی کمدی فوتبالی در سینمای پاناما

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
کمدی «یخ‌زده در روسیه» به نویسندگی و کارگردانی آرتورو مونته‌نگرو در دومین هفته اکران رکورد تعداد تماشاگران را در تاریخ سینمای پاناما شکست.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از اسكرين، «يخ‌زده در روسيه» همزمان با نخستين حضور تيم ملي فوتبال پاناما در جام جهاني روسيه روي پرده سينماهاي اين كشور رفت و در كمتر از دو هفته ۱۴۷ هزار ۹۴۱ تماشاگر و ۷۱۲ هزار دلار فروش داشت. اين رقم به ركورد فيلم سينمايي «شانس» پايان داد كه هشت سال پيش با ۱۳۶ هزار تماشاگر و ۴۷۵ هزار دلار فروش از پرده‌ها پايين آمده بود. فيلم مونته‌نگرو در هفته اول اكران در پاناما ۵۰ هزار تماشاگر را به سالن‌هاي تاريك سينما كشاند.

«يخ‌زده در روسيه» كه با بودجه يك و نيم ميليون دلاري توليد شده، يك هفته پيش با رسيدن به رقم ۱۳۷ هزار و ۴۶۲ تماشاگر ركورد پرتماشاگرترين فيلم تاريخ سينماي پاناما را از آن خود كرده بود. فيلم داستان جمال، مردي ديوانه فوتبال است كه به مجسمه چوبي مسيح در پورتوبلو قول مي‌دهد پس از صعود تيم ملي فوتبال پاناما به جام جهاني ۲۰۱۸، همه دارايي‌هاي خود را بفروشد، به روسيه برود و با يك زن روس ازدواج كند.

«يخ‌زده در روسيه» سال گذشته ميلادي به مدت سه هفته در روسيه مقابل دوربين رفت و مونته‌نگرو همراه با گروه توليد به بخش‌هاي مختلف ميدان سرخ مسكو و تونل‌هاي مترو دسترسي داشت. بخش‌هايي از پروژه هم در ورزشگاه لوژنيكي مسكو (ميزبان بازي‌هاي افتتاحيه و فينال جام جهاني) و همين‌طور شهر سن‌پترزبورگ فيلمبرداري شده است.

تيم ملي فوتبال پاناما پاييز گذشته در وقت‌هاي تلف‌شده آخرين بازي مرحله گروهي منطقه آمريكاي لاتين مقابل كاستاريكا به پيروزي دو بر يك رفت و به لطف باخت غيرمنتظره آمريكا برابر ترينيدادوتوباگو به جام جهاني راه يافت. پاناما در بازي اول جام جهاني سه بر صفر به بلژيك باخت و در بازي دوم مرحله گروهي مقابل انگليس به ميدان مي‌رود.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!