رکوردشکنی فیلم ژاپنی برنده نخل طلا در گیشه سینمای چین


رکوردشکنی فیلم ژاپنی برنده نخل طلا در گیشه سینمای چین

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
فیلم سینمایی «دله‌دزدها» به کارگردانی هیروکازو کره-ادا دل تماشاگران چینی را برد و به پرفروش‌ترین فیلم غیرانیمیشن تاریخ سینمای ژاپن در چین تبدیل شد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از استريتس‌تايمز، برنده جايزه نخل طلايي بهترين فيلم از جشنواره كن ۲۰۱۸ از نخستين روزهاي اوت (ماه جاري ميلادي) در بيش از شش هزار سينماي چين به نمايش عمومي درآمد و در دو هفته اول بيش از ۹۰ ميليون يوان (۱۸ ميليون دلار) فروخت. «دله‌دزدها» با اين فروش ركورد سال گذشته «گينتاما»، كمدي اكشن ژاپني را شكست كه بر اساس يك مجموعه مانگا (كتاب مصور) به همين نام ساخته شده بود.

«دله‌دزدها» كه نماينده ژاپن در بخش بهترين فيلم خارجي‌زبان نود و يكمين دوره مراسم اهداي جوايز اسكار است، پس از بردن جايزه اول جشنواره كن در بيست و يكمين جشنواره شانگهاي به نمايش درآمد و پرهواداراترين فيلم از ميان بيش از ۵۰۰ فيلم حاضر در اين رويداد مهم سينمايي در چين بود. «دله‌دزدها» مانند ديگر فيلم كره-ادا درباره روابط خانوادگي است و داستان يك خانواده فقير پنج نفري را در حومه توكيو روايت مي‌كند.

فيلمساز ۵۶ ساله ژاپني پيش‌تر گفته بود «دله‌دزدها» را بر اساس خاطره‌هاي دوران كودكي خود ساخته است؛ زماني كه چند نسل از خانواده‌هاي ژاپني از پدربزرگ تا نوه زير يك سقف زندگي مي‌كردند. او كايري جيو، بازيگر ۱۱ ساله نقش برادر بزرگ‌تر را از ميان بيش از ۲۰۰ گزينه انتخاب كرد و از او خواست به طبيعي‌ترين شكل ممكن ايفاي نقش كند.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!