رکوردشکنی در تابستان داغ | درام چینی ۱۹۱ میلیون دلار در چهار روز فروخت


رکوردشکنی در تابستان داغ | درام چینی ۱۹۱ میلیون دلار در چهار روز فروخت

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
فیلم سینمایی «مردن برای زنده‌ماندن» در چهار روز اول اکران ۱۹۱ میلیون دلار فروخت و به پرفروش‌ترین اکران افتتاحیه سینمای چین در تابستان ۲۰۱۸ تبدیل شد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از اسكرين، كمدي درام «مردن براي زنده‌ماندن» نخستين تجربه كارگرداني ون مويه است كه در هفته اول ژوييه ۷۷ درصد درآمد گيشه سينماي چين را به خود اختصاص داد. فروش ۱۹۱ ميليون دلاري اين فيلم اول باعث شد درآمد سينماهاي چين نسبت به بازه زماني مشابه سال گذشته ميلادي ۱۱۱ درصد افزايش يابد. در همين هفته، فيلم هاليوودي «مرد مورچه‌اي و زنبورك» در دنيا ۱۶۱ ميليون دلار فروخت.

در يك مقايسه ديگر، فروش ۱۹۱ ميليون دلاري «مردن براي زنده‌ماندن» در چهار روز اول ۳۳ درصد بيش از اكشن نظامي «گرگ جنگجو ۲» به كارگرداني وو جينگ است كه سال گذشته در همين روزها به نمايش عمومي درآمد و با ۸۷۴ ميليون دلار به پرفروش‌ترين فيلم تاريخ سينماي چين تبديل شد. تا امروز فقط «جنگ‌هاي ستاره‌اي: نيرو برمي‌خيزد» با ۹۳۷ ميليون دلار فروش در آمريكا بيش از «گرگ جنگجو» (فقط در يك بازار) فروخته است.

ديگر نكته مهم اين ركوردشكني، موفقيت يك فيلم اجتماعي در بازار چين است كه تماشاگران آن معمولا به مضامين اكشن و فانتزي روي خوش نشان مي‌دهند. «مردن براي زنده‌ماندن» بر اساس يك ماجراي واقعي ساخته شده و داستان يك واردكننده دارو و ابزار پزشكي است كه داروي سرطان خون از هند وارد مي‌كند اما اين دارو در چين قاچاق و البته نسبت به نمونه‌هاي مشابه ارزان‌تر است. او درمي‌يابد بايد به ماموريت خود براي نجات جان انسان‌ها ادامه دهد.

به نظر مي‌رسد «مردن براي زنده‌ماندن» تا يك هفته ديگر در صدر جدول پرفروش‌هاي هفتگي سينماي چين باقي بماند اما يك رقيب قدرتمند دارد به نام «مرد پنهان» كه چهار روز ديگر به سينماها مي‌آيد و بسياري از سينمادوستان چيني مدت‌هاست منتظر اكران آن هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!