رقابت «امیر» در شرق غرب جشنواره کارلووی‌واری


رقابت «امیر» در شرق غرب جشنواره کارلووی‌واری

سینما و تلویزیون > سینمای‌ ایران – همشهری آنلاین:
فیلم سینمایی «امیر» به کارگردانی نیما اقلیما به نمایندگی از سینمای ایران در جشنواره فیلم کارلووی‌واری رقابت می‌کند.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از اسكرين، پنجاه و سومين جشنواره فيلم كارلووي‌واري از ۲۹ ژوئن تا هفتم ژوييه در اين شهر جمهوري چك برگزار مي‌شود و ده‌ها فيلم سينمايي و مستند در بخش‌هاي مختلف آن به نمايش درمي‌آيد. يكي از اين بخش‌هاي رقابتي «شرق غرب» است كه ۱۲ فيلم در آن حضور دارند و براي كسب جايزه با هم رقابت مي‌كنند. در بخش مسابقه اصلي هم ۱۲ فيلم به نمايش درمي‌آيند و بخش رقابتي مستند هم با حضور ۱۲ فيلم برگزار مي‌شود.

فيلم ۱۰۶ دقيقه‌اي «امير» در نخستين حضور جهاني خود در جشنواره معتبر كارلووي‌واري روي پرده مي‌رود. نخستين تجربه كارگرداني اقليما زمستان گذشته در بخش مسابقه سي و ششمين جشنواره فيلم فجر حضور داشت و داستان درباره جواني به امير است كه براي حل مشكل‌هاي خود و نزديكانش مي‌كوشد. ميلاد كي‌مرام، سحر دولتشاهي و هادي كاظمي بازيگران اصلي «امير» هستند كه در جشنواره فجر سال گذشته چندان جدي گرفته نشد.

لهستان، روسيه، بلاروس، جمهوري چك، ليتواني، يونان، قرقيزستان، مجارستان و اوكراين در كنار «امير» از ايران كشورهايي هستند كه در بخش شرق غرب جشنواره كارلووي‌واري نماينده دارند. هنوز رئيس و ديگر اعضاي هيات داوران اين دوره معرفي نشده‌اند.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!