رشد ۱۰ درصدی گیشه هالیوود در نیمه اول ۲۰۱۸


رشد ۱۰ درصدی گیشه هالیوود در نیمه اول ۲۰۱۸

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
گیشه سینمای منطقه آمریکای شمالی در نیمسال اول ۲۰۱۸ حدود ۱۰ درصد رشد کرد و تعداد تماشاگران آن به ۶۶۸ میلیون نفر رسید.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از اسكرين‌ديلي، ميانگين قيمت بليت سينما در سه ماه دوم سال جاري ميلادي ۹٫۳۸ دلار و در شش ماه گذشته ۹٫۲۷ دلار بود. اين در حالي است كه ميانگين قيمت بليت در نيمه نخست سال ۲۰۱۷ به ركورد ۸٫۹ دلار رسيده بود. در سه ماه دوم ۲۰۱۸ در مجموع ۳۵۵ ميليون و ۵۰۰ هزار نفر در آمريكا و كانادا به سينما رفتند و ۳٫۳۳ ميليارد دلار براي خريدن بليت هزينه كردند. اين آمار به ترتيب ۱۷ و ۲۳ درصد از سال گذشته بيشتر بود.

در شش ماه اول سال جاري ميلادي هم تعداد تماشاگران سينما ۶۶۷ ميليون و ۶۰۰ هزار نفر بود كه از رشد حدود پنج درصد آمار آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته حكايت دارد. در سه ماه اول ۲۰۱۸ تماشاگران گروه سني ۱۸ تا ۲۴ سال ۲۸ درصد كل تماشاگران (سال گذشته ۲۵ درصد) را تشكيل مي‌دادند و گروه سني ۲۵ تا ۳۴ سال با ۲۲ درصد پس از آن قرار گرفت. آمار تماشاگران بالاي ۵۵ سال با اندكي افزايش به بيش از پنج درصد رسيد و تعداد تماشاگران زير ۱۰ سال با حدود سه درصد كاهش روي عدد شش درصد ايستاد.

«انتقام‌جويان: جنگ ابدي» به عنوان پرفروش‌ترين فيلم نيمسال اول ۲۰۱۸ حدود ۶۰ درصد تماشاگر مرد داشت و ۴۰ درصد تماشاگر زن؛ درست شبيه آمار «ددپول ۲» به عنوان سومين فيلم پرفروش. اين آمار براي «اينكرديبل‌ها ۲» (دومين فيلم پرفروش) ۵۰ به ۵۰ مساوي بود و ۵۴ درصد تماشاگران «دنياي ژوراسيك: قلمرو سقوط‌كرده» مرد بودند و ۴۶ درصد زنان هم به تماشاي آن نشستند.

آمريكايي‌هاي اروپايي‌تبار با آمار بين ۴۵ تا ۵۵ درصد بيشترين گروه نژادي تماشاگران در سينماهاي آمريكا هستند و اسپانيايي‌تبارها، آفريقايي‌تبارها و آسيايي‌ها به ترتيب پس از آنها قرار دارند. در اين ميان، «سولو: داستاني از جنگ‌هاي ستاره‌اي» با بيش از ۶۱ درصد تماشاگر آمريكايي اروپايي‌تبار ركورد شكسته است.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!