رشد گیشه سینمای کره‌جنوبی به لطف گران شدن بلیت


رشد گیشه سینمای کره‌جنوبی به لطف گران شدن بلیت | کاهش تعداد تماشاگران

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
درآمد گیشه سینمای کره‌حنوبی در نیمه اول سال ۲۰۱۸ با ۲.۴ درصد افزایش به ۷۱۱ میلیون دلار رسید.

به گزارش همشهری همشهری آنلاین به نقل از اسکرین، تازه‌ترین آمار و ارقام شورای فیلم کره حاکی از آن است که با وجود افزایش درآمد گیشه تعداد تماشاگران با یک درصد کاهش به بیش از ۹۶ میلیون نفر رسیده است. دلیل اصلی رشد گیشه هم به افزایش قیمت بلیت نسبت به سال گذشته برمی‌گردد. میانگین قیمت بلیت در نیمسال اول ۲۰۱۷ حدود ۷٫۱۴ دلار بود که در بازه زمانی مشابه امسال ۷٫۳۸ دلار رسید.

در بخش مربوط به فیلم‌های سه‌بعدی، چهاربعدی و آیمکس گزارش‌ها از افزایش ۷۹ درصدی فروش گیشه و رسیدن به رقم ۳۶ میلیون دلار در نیمه اول سال جاری حکایت دارد. در این بخش تعداد تماشاگران هم با ۶۹ درصد افزایش به سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسیده است. این افزایش بیش از همه مدیون عملکرد خوب فیلم‌هایی چون «انتقام‌جویان: جنگ ابدی» و «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» در سینماهای خاص است.

به لطف استقبال تماشاگران کره‌ای از فیلم‌های فانتزی، ملودرام، موزیکال، وحشتناک و درام، سهم فیلم‌های داخلی از گیشه سینماها به حدود ۴۷ درصد رسید که در مقایسه با نیمسال اول ۲۰۱۷ حدود چهار درصد بیشتر است. پرفروش‌ترین فیلم شش ماه گذشته هم «جنگ ابدی» استودیو دیزنی بود که در بیش از ۲۵۵۰ سینما حدود ۱۱ میلیون نفر تماشاگر داشت و رقمی در حدود ۸۹ میلیون دلار فروخت.

فیلم کره‌ای «همراه با خدایان: دو دنیا» در گونه فانتزی در آخرین روزهای سال گذشته میلادی روی پرده رفت و در ۱۹۱۲ سالن حدود ۴۲ میلیون دلار فروخت. این رقم حاصل هجوم شش میلیون تماشاگر به سالن‌های تاریک بود و «دو دنیا» را در ردم دوم پرفروش‌ها قرار داد. «دنیای ژوراسیک» با ۵٫۵ میلیون تماشاگر و «پلنگ سیاه» با ۵٫۴ میلیون تماشاگر در رده‌های بعدی ایستادند.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!