دورخیر ماموریت غیرممکن برای افتتاحیه ۶۰ میلیون دلاری


دورخیر ماموریت غیرممکن برای افتتاحیه ۶۰ میلیون دلاری

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
تازه‌ترین فیلم از مجموعه «ماموریت: غیرممکن» با هنرنمایی تام کروز در آستانه رسیدن به رکورد ۶۰ میلیون دلاری در نخستین هفته اکران است.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، «ماموريت: غيرممكن – فال‌اوت» به نويسندگي و كارگرداني كريستوفر مكواري اين هفته در ۴۳۸۶ سينما در آمريكاي شمالي روي پرده رفت و روز جمعه ۲۳ ميليون دلار فروخت. به اين ترتيب، انتظار مي‌رود ششمين فيلم «ماموريت: غيرممكن» در سه روز اول اكران بين ۵۰ تا ۶۵ ميليون دلار در گيشه آمريكا و كانادا به دست بياورد كه بالاترين رقم در اين مجموعه محبوب خواهد بود.

«ملت ياغي» كه آن هم به كارگرداني مكواري توليد شده بود، سال ۲۰۱۵ روي پرده رفت و در هفته اول حدود ۵۶ ميليون دلار فروخت. فيلم با ۱۹۲ ميليون دلار در آمريكاي شمالي و ۶۸۲ ميليون دلار در بازار جهاني به كار خود پايان داد. پرفروش‌ترين فيلم مجموعه «ماموريت: غيرممكن» در سه روز اول اكران دومين قسمت آن است كه سال ۲۰۰۰ به نمايش درآمد و از جمعه تا يكشنبه ۵۸ ميليون دلار فروخت.

«فال‌اوت» با بازي كروز در نقش ايتن هانت داستان تلاش او براي پيشگيري از انجام يك حمله اتمي در سطح دنياست. سايمن پگ، ربكا فرگوسن، وينگ ريمز، الك بالدوين، ميشل موناهان و شان هريس نقش‌هاي خود را در فيلم تكرار كرده‌اند و هنري كاويل، ونسا كربي و شان بروكس بازيگران تازه آن هستند. «فال‌اوت» با ۹۸ درصد نقد تازه از منتقدان راتن توميتوز بهترين فيلم اين مجموعه است كه بر اساس سريال «ماموريت: غيرممكن» ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۳ توليد مي‌شود.

درآمد فيلم‌هاي تابستاني در بازار آمريكاي شمالي تا ۲۴ ژوييه با حدود ۱۱ درصد به سه ميليارد و ۲۱۰ ميليون دلار رسيد و «اينكرديبل‌ها ۲» با ۵۶۴ ميليون دلار فروش در ۴۱ روز صدرنشين جدول تابستان است. گيشه سال ۲۰۱۸ هم ركورد هفت ميليارد و ۱۶۰ ميليون دلار را پشت سر گذاشت كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته هشت درصد بيشتر است.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!