جی‌تی‌ای ۵ بزرگترین محصول تاریخ صنعت سرگرمی است


از زمان عرضه‌ی جی‌تی‌ای ۵، این بازی هرگز از لیست ده بازی پرفروش هفته خارج نشده است؛ طوری که با دیدن فروش بالای بازی از خود می‌پرسیم مگر امکان دارد کسی در خانه‌ی خود یک نسخه‌ از جی‌تی‌ای ۵ را نداشته باشد؟ با این حال، فروش بدون وقفه و بالای جی‌تی‌ای ۵ آن را به موفق‌ترین محصول تاریخ صنعت سرگرمی تبدیل کرده است.

جی‌تی‌ای ۵ توانسته از زمان عرضه تا به امروز فروشی ۶ میلیارد دلاری داشته باشد.

جی‌تی‌ای ۵ یا همان Grand Theft Auto V در سپتامبر سال ۲۰۱۳ عرضه شده است. بر اساس اطلاعاتی که یک موسسه‌ی تحقیقات منتشر کرده، این بازی توانسته از آن زمان تا به امروز فروشی ۶ میلیارد دلاری داشته باشد؛ رقمی که از هر فیلم، کتاب، موسیقی یا بازی دیگری بیشتر است؛ آن هم با اختلاف بسیاری زیادی.

حدود ۹۰ میلیون نسخه جی‌تی‌ای ۵ به فروش رفته است و جی‌تی‌ای ۵ سومین بازی پرفروش تاریخ محسوب می‌شود. بازی اول تتریس (شاید آن را به اسم خانه‌سازی بشناسید) است که با در نظر گرفتن همه‌ی نسخه‌های موبایل و کنسول و پلتفرم‌های عجیب و غریب آن از سی سال پیش، فروشی ۱۷۰ میلیون نسخه‌ای داشته است. بازی دوم هم ماین‌کرفت است که ۱۴۰ میلیون نسخه فروش داشته است.

با این حال، جی‌تی‌ای ۵ بسیار گرانتر از این دو بازی است.

دو محصول سرگرمی پرفروش تاریخ، قسمت اول فیلم جنگ ستارگان و فیلم بر باد رفته هستند که با در نظر گرفتن تورم، به نرخ امروز، بیش از ۳ میلیارد دلار فروش داشته‌اند. با این حال، حتی اگر درآمد فروش نسخه‌های خانگی و استریم و دیجیتال و اینترنتی این فیلم‌ها را هم جمع کنیم، باز هم به رقم فروش جی‌تی‌ای ۵ نمی‌رسد.

بدون شک شرکت تیک تو، مالک استودیوی بازی‌سازی راک‌استار گیمز، در کنار این رقم بسیار بزرگ، فروش بسیار خوبی هم از آیتم‌های داخل بازی دارد.

به همین راحتی می‌توانید دلیل ساخته نشدن جی‌تی‌ای ۶ را متوجه شوید.

منبع: VG247

منبع: دیجی‌کالا مگ

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!