تابستان گرم فوتبالی و کاهش استقبال مردم بریتانیا از سینما


تابستان گرم فوتبالی و کاهش استقبال مردم بریتانیا از سینما

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
درخشش تیم ملی فوتبال انگلستان در جام جهانی و گرمای شدید هوا دو عامل اصلی کاهش تعداد تماشاگران سینمای بریتانیا در ماه ژوئن بود.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از گاردين، با وجود اكران فيلم‌هاي پرستاره و پرهزينه «دنياي ژوراسيك: سقوط پادشاهي» و «هشت يار اوشن»، سينماهاي بريتانيا از اول ژوئن تا ۱۲ ژوييه در مجموع ۱۰۳ ميليون دلار درآمد داشتند كه در مقايسه با درآمد ۱۲۸ ميليون پوندي مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد كم شده است. كارشناسان دلايل اين كاهش ۲۵ ميليون پوندي را بهترين عملكرد تيم ملي انگلستان در جام‌جهاني فوتبال پس از ۲۸ سال و البته گرماي كم‌سابقه هوا مي‌دانند.

فيل كلپ، از مديران ارشد انجمن سينماداران بريتانيا معتقد است كاهش فروش تابستاني در سال‌هايي كه رويدادهاي مهم ورزشي برگزار مي‌شود اتفاقي قابل پيش‌بيني است اما آنچه در تابستان امسال بر گيشه گذشته، بسيار بدتر از انتظار بود. او مي‌گويد: «در تابستان‌هايي كه جام‌جهاني و بازي‌هاي المپيك برگزار مي‌شود، فروش سينماها افت مي‌كند اما آنچه امسال رخ داد، همزمان شدن درخشش تيم ملي فوتبال و گرماي هوا بود كه شرايط را بغرنج كرد.»

در جريان جام‌جهاني، فقط يك فيلم هاليوودي يعني «هشت يار اوشن» در بريتانيا روي پرده رفت و «سقوط پادشاهي» يك هفته پيش از آغاز مهم‌ترين رويداد فوتبالي دنيا به نمايش عمومي درآمده بود. با اين حال، درآمد گيشه سينماهاي بريتانيا در سال منتهي به ۱۲ ژوييه در مقايسه با مدت مشابه سال پيش از آن تنها چهار درصد افت كرد. تابستان گذشته «موميايي» تام كروز و «بيگانه: كاوننت» در اين كشور روي پرده رفته بودند.

كارشناسان سينما اميدوارند اين كاهش مقطعي در ادامه سال با اكران فيلم‌هاي مهم به نوعي جبران شود. آن هم در سالي كه نه خبري از جيمز باند روي پرده خواهد بود نه قرار است خبري از عضو تازه خانواده «جنگ‌هاي ستاره‌اي» در سينماها باشد. تا روزهاي پايان هفتمين ماه ۲۰۱۸، «انتقام‌جويان: جنگ ابدي» پرفروش‌ترين فيلم سال لقب گرفته و بعيد است انيميشن «اينكرديبل‌ها ۲» و موزيكال «ماما ميا ۲» هم به جايگاه آن خدشه وارد كنند.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!