برای ۲۰۱۹ هم می‌آید آخرین آلمانی برنده اسکار


برای ۲۰۱۹ هم می‌آید آخرین آلمانی برنده اسکار

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
فیلم سینمایی «هرگز رو برنگردان» به کارگردانی فلورین هنکل فن دونرسمارک به نمایندگی از آلمان در نود و یکمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار شرکت می‌کند.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، دونرسمارك ۴۵ ساله كه بيشتر با فيلم برنده اسكار «زندگي ديگران» شناخته مي‌شود، هشت سال پس از «توريست» دوباره روي صندلي كارگرداني نشست و «هرگز رو برنگردان» را درباره دوران پس از جنگ ساخت. سومين فيلم او در مقام كارگردان پنج روز ديگر در بخش مسابقه جشنواره ونيز رونمايي مي‌شود و نخستين نمايش آن در منطقه آمريكايي شمالي چهار روز بعد از ونيز در جشنواره فيلم تورنتو خواهد بود.

كميته انتخاب نماينده سينماي آلمان براي رقابت در اسكار ۲۰۱۹ «هرگز رو برنگردان» را از ميان فهرست ۱۱ فيلم برگزيد؛ پروژه‌اي كه بر اساس رويدادهاي واقعي ساخته شده و داستان يك دانشجوي هنر در آلمان است كه عاشق همكلاسي خود مي‌شود اما پدر دختر كه استاد برجسته رشته پزشكي است، براي بر هم زدن اين رابطه دست به هر كار مي‌زند، غافل از اينكه سرنوشت هر سه نفر با جنايتي دكتر سال‌ها پيش مرتكب شده به هم گره خورده است.

حق پخش «هرگز رو برنگردان» پيش از نخستين نمايش جهاني در ونيز به ۶۰ كشور فروخته شده و سوني پيكچرز حق پخش آن را در آمريكاي شمالي در اختيار دارد. آلمان متحد از سال ۱۹۹۰ تا امروز ۱۰ بار نامزد دريافت جايزه اسكار بهترين فيلم خارجي‌زبان شده و دو بار در سال‌هاي ۲۰۰۲ با «هيچ‌كجا در آفريقا» و ۲۰۰۶ با «زندگي ديگران» اسكار برده است. آخرين نامزدي يك فيلم آلماني در اسكار دو سال پيش با «توني اردمان» مارن آدي در ۲۰۱۶ بود.

پيش از اتحاد دو آلمان در ۱۹۹۰، آلمان‌غربي يك مرتبه با «طبل حلبي» فولكر شلندورف در ۱۹۷۹ برنده اسكار و ۱۳ بار نامزد دريافت آن شده بود. سهم آلمان شرقي هم از اسكار بهترين فيلم خارجي‌زبان يك نامزدي با «جيكوب دروغگو» فرانك بير در ۱۹۷۶ بود.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!