بازی تاج و تخت محبوب قاچاقچی‌ها


بازی تاج و تخت محبوب قاچاقچی‌ها | زیان ۱.۳ میلیارد دلاری فرانسه از قاچاق فیلم و سریال

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
با وجود کاهش قاچاق محتواهای صوتی و تصویری، صنعت سینما و تلویزیون فرانسه در سال گذشته میلادی یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون دلار از قاچاق فیلم و سریال زیان دید.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از اسكرين‌ديلي، نتايج يك گزارش تازه نشان مي‌دهد تعداد كساني كه هر ماه به محتواي صوتي و تصويري قاچاق در فرانسه دسترسي دارند هشت درصد كاهش يافته و به ۱۰ ميليون و ۶۰۰ هزار نفر رسيده است. اين رقم سال ۲۰۱۶ يك ميليون نفر در ماه بيشتر بود. در عين حال، اندازه و حجم محتواي قاچاق هم در هر ماه چهار درصد كمتر شده و از ۱۷٫۴ مورد در سال ۲۰۱۶ به ۱۶٫۸ مورد در سال گذشته كاهش يافته است.

اگر ماليات و درآمد مربوط به فيلم‌ها و سريال‌هاي قاچاق را در نظر بگيريم، رقمي كه از دست صنعت رسمي فيلم و سينماي فرانسه مي‌رود باز هم بسيار قابل توجه است. اين عدد سال ۲۰۱۶ يك ميليارد و ۵۲۰ ميليون دلار بود كه با ۱۰ درصد كاهش در سال گذشته به ۱٫۳۳ ميليارد دلار رسيد. دولت فرانسه بزرگ‌ترين بازنده بازار قاچاق محتواهاي صوتي و تصويري در حوزه ماليات است؛ ۴۷۳ ميليون دلار در ۲۰۱۶ و ۴۹۸ ميليون دلار در سال پيش از آن.

سالن‌هاي نمايش با ۳۹ ميليون دلار ضرر، پلتفرم ويدئوهاي درخواستي با ۱۷۰ ميليون دلار ضرر و تلويزيون‌هاي پولي با ۳۷۴ ميليون دلار ضرر پس از دولت فرانسه قرار دارند. تعطيل و بسته شدن چند سايت پرطرفدار و پركاربرد دانلود محتواي قاچاق نقشي اساسي در كاهش ۱۰ درصدي قاچاق فيلم و سريال در فرانسه داشت. سال گذشته ۶٫۶ ميليون نفر از كاربران فرانسوي به سايت‌هاي ارائه فيلم‌ها و سريال‌هاي قاچاق دسترسي داشتند كه ۲۰۰ هزار نفر كمتر از سال ۲۰۱۶ بود.

فيلم‌هاي آمريكايي با ۵۴ درصد بيشترين دانلود را در سايت‌هاي قاچاق به خود اختصاص دادند و فيلم‌هاي فرانسوي در چهار ماه از سال ۲۰۱۷ بيش از همه طرفدار داشتند. كمدي، اكشن، فانتزي و انيميشن هم پرهوادارترين ژانرها بوده‌اند. سريال «بازي تاج و تخت» هم كه ۲۴ ساعت پس از نمايش در آمريكا در اروپا و فرانسه در دسترس بود، بيش از ديگر سريال‌ها قاچاق شد. «والرين» هم محبوب‌ترين فيلم موجود در بازار قاچاق لقب گرفت.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!