ارباب حلقه‌های یک میلیارد دلاری


ارباب حلقه‌های یک میلیارد دلاری | پرهزینه‌ترین سریال تاریخ تولید می‌شود

سینما و تلویزیون > رادیو و تلویزیون – همشهری آنلاین:
شرکت آمازون با هزینه‌ای در حدود یک میلیارد دلار نسخه تلویزیونی «ارباب حلقه‌ها» را می‌سازد تا رکورد گران‌ترین و پرهزینه‌ترین سریال تاریخ را به نام خود سند بزند.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از هاليوود ريپورتر، سه‌گانه سينمايي «ارباب حلقه‌ها» به كارگرداني پيتر جكسن با بودجه تقريبي ۳۰۰ ميليون دلار توليد شد و با فروش سه ميليارد دلاري يكي از موفق‌ترين مجموعه‌هاي سينمايي تاريخ لقب گرفت. حالا قرار است نسخه تلويزيوني ماجراهاي دنياي ميانه كه بر اساس كتاب‌هاي جي. آر. آر. تالكين خلق مي‌شود، ركورد صرف هزينه را با يك ميليارد دلار از آن خود كند.

ركورد گران‌ترين سريال تاريخ تلويزيون پيش از اين با فقط ۱۰۰ ميليون دلار در اختيار درام تاريخي «تاج» از شبكه نتفليكس بود. مديران شركت آمازون از زمستان گذشته كليد توليد «ارباب حلقه‌ها» را در چند فصل زدند و بنياد تالكين، هارپركالينز و نيولاين سينما با پرداخت ۲۵۰ ميليون دلار حق توليد سريال را در مبارزه با نتفليكس به دست آوردند. شرط عملي شدن اين قرارداد توليد دست‌كم پنج فصل از «ارباب حلقه‌ها»ست.

يكي ديگر از بندهاي قرارداد آغاز توليد پروژه در كمتر از دو سال آينده است. قرار است فصل اول سريال ماجراهاي پيش از نخستين قسمت سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» يعني «ياران حلقه» را به تصوير بكشد. ضمن اينكه سريال برخلاف سه‌گانه سينمايي هيچ اشاره‌اي به سرنوشت حلقه نخواهد داشت.

دومين قسمت سه‌گانه «دو برج» بود و آخرين قسمت آن با نام «بازگشت پادشاه» سال ۲۰۰۳ روانه پرده سينماها شد؛ فيلمي كه در ۱۱ رشته نامزد دريافت جايزه اسكار بود و در اتفاقي شگفت‌انگيز، تمام اسكارهاي ممكن را به دست آورد.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!