آخرین ساخته اصغر فرهادی در فهرست سینمای اسپانیا برای اسکار


آخرین ساخته اصغر فرهادی در فهرست سینمای اسپانیا برای اسکار

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – همشهری آنلاین:
فیلم همه می‌دانند ساخته اصغر فرهادی به همراه دو فیلم دیگر به عنوان نامزدهای نهایی برای معرفی به عنوان نماینده سینمای اسپانیا در جوایز اسکار ۲۰۱۹ انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، ماریانو باروسا رئیس آکادمی فیلم اسپانیا اعلام کرد از میان ۴۳ فیلمی که از تاریخ اول اکتبر ۲۰۱۷ تا ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸ در سینماهای اسپانیا اکران شده و خواهند شد تنها سه فیلم همه می‌دانند به کارگردانی اصغر فرهادی، کمدی-درام قهرمانان به کارگردانی خاویر فسر و غول پیکر ساخته مشترک  آیتور آرگی  و  ژان گارانو  کاندیدهای نهایی معرفی به عنوان نماینده سینمای اسپانیا در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار هستند.

فیلم  همه می‌دانند که اولین نمایش جهانی خود را در افتتاحیه هفتادویکمین جشنواره فیلم کن تجربه کرده است، شانس بالایی برای نمایندگی سینمای اسپانیا در جوایز اسکار ۲۰۱۹ دارد. فرهادی به عنوان سینماگری با استعداد دارای یک چهره ملی همچون  خاور باردم ، ریکاردو دارین و پنه لوپه کروز است و فراز و نشیب‌های عاطفی در فیلم‌هایش آمیزه‌ای از لذت، ملودرام و هیجان است.

 همه می‌دانند از تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸ (۲۳ شهریور) در سینماهای اسپانیا اکران عمومی می‌شود.

سینمای اسپانیا تاکنون چهار بار موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی شده است که آخرین بار آن به سال ۲۰۰۴ و با فیلم  دریای درون  به کارگردانی  آلخاندرو آمنابار  و با بازی  خاویر باردم  بازمی‌گردد. پیش از آن  خوزه لوئیس گارسی  در سال ۱۹۸۲ با فیلم  آغازی دوباره ،  فرناندو تروئبا» در سال ۱۹۹۳ با فیلم  روزگار خوش  و  پدرو آلمادوار  در سال ۱۹۹۹ با فیلم  همه چیز درباره‌ مادرم جایزه اسکار خارجی را برای سینمای اسپانیا به ارمغان آوردند.

آخرین مهلت ارسال و معرفی فیلم‌ها از سوی کشورها مختلف برای رقابت در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۹ روز اول اکتبر ۲۰۱۹( ۹ مهرماه) اعلام شده است.

همچنین بر اساس قوانین آکادمی اسکار تمامی فیلم‌های واجد شرایط برای رقابت در این شاخه باید بین تاریخ ۹ اکتبر ۲۰۱۷ (۹ مهر ۱۳۹۶) تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ (۸ مهر ۹۷) حداقل به مدت ۷ روز در سینماهای کشور مبدا اکران شده باشند.

مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره‌ی اسکار روز ۲۴ فوریه (۵ اسفند) در لس آنجلس برگزار می‌شود.

منبع: همشهری آنلاین

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!